Turkish

Categories

Most Popular

“Uyuyan devi uyandırdılar, sonuçlarına katlanacaklar!”

MİLGEM Projesi kapsamında inşa edilen 4’üncü gemi F514 TCG Kınalıada, Türk Deniz Kuvvetlerine teslim edildi.

Törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin geçmişte ihtiyaç duyduğu savunma sistemlerinin parasıyla bile verilmediğini hatırlattı.

Erdoğan şöyle dedi:

“Son olarak, kurucu ortağı olduğumuz F35 uçakları konusunda yaşananlar, bizim bu alandaki kararlılığımızı daha da artırmıştır. Nasıl korvetlerimizi kendimiz inşa ettiysek, nasıl Atak helikopterlerimizi kendimiz yapabildiysek, nasıl İHA’larımızı, SİHA’larımızı, uydularımızı geliştirip uçurduysak, inşallah kendi savaş uçağımıza da kavuşacağız. Zaman yakındır. Esasen, özellikle son 6 yıldır birbiri ardına yaşadığımız sıkıntıların gerisindeki sebeplerden birinin de Türkiye’yi işte bu hedeflerine ulaşmaktan alıkoymak olduğu açıktır. Hep söylediğim gibi, başaramayacaklar. Madem uyuyan devi uyandırdılar, sonuçlarına da katlanacaklar. Madem bizim açık ikazlarımıza rağmen üzerimize üzerimize geliyorlar, bunun da sonuçlarına katlanacaklar.

TCG Kınalıada’nın hizmete giriş belgesinin verilmesinin ardından Pakistan MİLGEM Korvet Projesi kapsamında inşa edilecek 4 gemiden ilkinin sac kesme töreni yapıldı.

Geminin ilk sacını Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanı Zafar Mahmood Abbasi kesti.

(29.09.2019/TSS HABER)

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*