Turkish

Categories

Most Popular

Milsoft, SSTEK’E satıldı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), FETÖ/PDY’nin Türk Silahlı Kuvvetlerine teknolojik sızma operasyonlarında kullandığı belirlenen yazılım firması MİLSOFT Yazılım ve Teknolojileri A.Ş.’nin, SSTEK Savunma Sanayii Teknolojileri A.Ş.’ye satıldığını açıkladı.

SSTEK A.Ş. Savunma Sanayii Başkanlığı iştiraki.

TMSF’den yapılan açıklamada,

“2016 yılı Kasım ayından bu yana FETÖ aidiyeti ve iltisakı münasebetiyle TMSF kayyımlığında yönetilen MİLSOFT firması, bilgi gizliliği ve teknoloji açısından en üst düzeyde güvenli hale getirilirken, ticari ve AR-GE alanında da üretimini sürdürdü. Yerli ve milli savunma sanayimiz açısından son derece stratejik öneme sahip olan şirketin TMSF kayyımlığı altındaki % 50 hissesi, uzun süredir yürütülen çalışmalar sonucunda Savunma Sanayi Başkanlığı iştiraki olan SSTEK Savunma Sanayii Teknolojileri A.Ş.’ye satıldı.” denildi.

MILSOFT, Komuta, Kontrol, Muhabere, Bilgisayar ve İstihbarat (C4I) Teknolojileri , ISR ve Görüntü Kıymetlendirme Sistemleri, Elektronik Harp, Gömülü Yazılımlar, Bilgi Teknolojileri, Siber Güvenlik, Eğitim ve Simülasyon alanlarında özgün çözümler üretiyor.

(16.09.2019/TMSF)

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*